Fotowoltaika – dotacje dla osób fizycznych

Fotowoltaika – dotacje dla osób fizycznych

Dzięki dotacjom dla osób fizycznych oferowanych w ramach programu rządowego „Mój prąd” gospodarstwa domowe mogą zyskać dofinansowanie o wartości nawet kilku tysięcy złotych na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Program finansowany przez dotacje z Unii Europejskiej ma na celu zwiększenie udziału, jakie odnawialne źródła energii mają w zaspakajaniu potrzeb gospodarstw domowych na energię elektryczną. Udział w programie wiąże się z licznymi korzyściami. Dofinansowanie na fotowoltaikę dla domu to pierwsza z nich.

Odnawialne źródła energii nie cieszyły się zbytnią popularnością w naszym kraju przede wszystkim ze względu na wysokie koszty początkowe inwestycji w instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła. Program „Mój prąd” sprawia, że koszty inwestycji są znacznie niższe, a co za tym idzie z korzyści czerpania energii z jej odnawialnych źródeł może cieszyć się praktycznie każdy właściciel nieruchomości.

Energia elektryczna pochodząca ze słońca jest przede wszystkim tania. Jej cenę dodatkowo obniżają dotacje dla osób fizycznych, dzięki którym fotowoltaika dla domu może być tańsza nawet o kilka tysięcy złotych. Dodatkową zaletą korzystania z odnawialnych źródeł energii jest ochrona środowiska. W odróżnieniu od tradycyjnych źródeł nieodnawialnych instalacje fotowoltaiczne nie generują zanieczyszczeń w postaci unoszących się w powietrzu cząstek stałych. Im więcej gospodarstw domowych będzie korzystało z paneli fotowoltaicznych, tym mniejsze będzie zanieczyszczenie powietrza, które towarzyszy nie tylko spalaniu paliw kopalnych, ale również ich wydobywaniu i transportowaniu do miejsca spalania.

Dofinansowanie do fotowoltaiki – Warszawa i okolice

Osoby fizyczne zainteresowane możliwością uzyskania dotacji na zakup oraz montaż paneli fotowoltaicznych zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Od lat specjalizujemy się w sprzedaży oraz montażu instalacji fotowoltaicznych oferując naszym klientom rozwiązania znanych i cenionych producentów z branży.

Od 2019 roku pomagamy osobom fizycznym w zdobywaniu dotacji unijnych, dzięki którym fotowoltaika dla domu jest dostępna dla coraz szerszego grona użytkowników. Jeśli planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu i chcesz pozyskać dofinansowanie, skontaktuj się z nami! Działamy na terenie miasta Warszawa i okolicznych miejscowości. Oferujemy fachową pomoc w zakresie wypełniania wniosków o dofinansowanie, jak również doborze najbardziej optymalnej instalacji dla Twojego domu. Instalacje dobieramy adekwatnie do prognozowanego zapotrzebowania nieruchomości na energię elektryczną.