Instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła – przepis na dom tani w utrzymaniu

Instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła – przepis na dom tani w utrzymaniu

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Panele fotowoltaiczne są powszechnie mylone z kolektorami słonecznymi. Zadaniem tych drugich jest wytwarzanie ciepła dla potrzeb podgrzewania ciepłej wody użytkowej (CWU), jak również okresowego wspomagania instalacji grzewczej.

Pompa ciepła to urządzenie wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przebiegu ciepła. Do jego „wymuszenia” niezbędne jest dostarczenie energii mechanicznej lub energii cieplnej z zewnątrz. Wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Dzięki zastosowaniu pomp ciepła można wykorzystywać energię geotermalną do ogrzewania budynku lub ciepłej wody użytkowej (CWU).

Instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła są obecnie powszechnie wykorzystywane w budownictwie jednorodzinnym. O ich zastosowaniu decydują przede wszystkim niskie koszty utrzymania nieruchomości oraz względy ekologiczne.

Instalacje fotowoltaiczne doskonale sprawdzają się we wszystkich typach gospodarstw domowych. O ich efektywności decyduje powiem odpowiedni obór paneli, ich liczba oraz sposób montażu. Pompy ciepła to także rozwiązanie na które pozwolić może sobie praktycznie każdy inwestor, niezależnie od lokalizacji realizowanej inwestycji. Wielość i różnorodność dostępnych rozwiązań pozwala skutecznie ogrzać budynek wykorzystując w tym celu energię cieplną pochodzącą z ziemi, powietrza lub wody.

Pompa ciepła i fotowoltaika dla Twojego domu – Warszawa i okolice

Od lat działamy w branży odnawialnych źródeł energii oferując naszym klientom instalacje w pełni dostosowane do ich oczekiwań i potrzeb. Naszą specjalnością jest fotowoltaika, dzięki której możecie Państwo znacząco ograniczyć koszty związane z zaopatrzeniem gospodarstwa domowego w energię elektryczną, jak również pompy ciepła. W asortymencie posiadamy szeroki wybór pomp ciepła umożliwiających efektywne ogrzewanie budynku, jak również podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Klientów z terenu miasta Warszawa i okolicy zainteresowanych implementacją odnawialnych źródeł energii w swoich domach zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w przygotowaniu odpowiedniego projektu instalacji z wykorzystaniem komponentów rynkowych liderów. Wykonywane przez nas instalacje są funkcjonalne, trwałe i niezawodne.