Jaki jest przybliżony koszt zamontowania klimatyzacji w mieszkaniu?

Jaki jest przybliżony koszt zamontowania klimatyzacji w mieszkaniu?

Coraz bardziej odczuwalne ocieplenie klimatu sprawia, że klimatyzacja w domu czy mieszkaniu przestaje być luksusem, a staje się potrzebą. Ile kosztuje montaż klimatyzacji w mieszkaniu? Od czego zależy cena klimatyzatora? Czy jego użytkowanie będzie miało drastyczny wpływ na nasze rachunki za prąd?

Klimatyzacja do mieszkania

Rynek klimatyzatorów domowych obfituje w rozwiązania, które różnią się wydajnością, funkcjonalnością, sposobem montażu i ceną… W praktyce oznacza to, że za klimatyzację do mieszkania możemy zapłacić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, czy wybierzemy rozwiązanie przenośne czy jednostkę typu split. W niewielkich pomieszczeniach o niedużym zapotrzebowaniu na moc chłodzącą lub grzewczą doskonale sprawdzają się. Za komplet klimatyzacji z serii FLY z Wi-Fi zapłacimy w granicach 2000 złotych. Oferowany system sprawdzi się zarówno w pomieszczeniu mieszkalnym, jak i biurowym o powierzchni nieprzekraczającej 30 m2. W przypadku większych mieszkań konieczny może się więc okazać zakup dodatkowych jednostek wewnętrznych.

Czego możemy oczekiwać od domowej klimatyzacji?

Większość klimatyzacji przeznaczonych do użytku w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych to rozwiązania charakteryzujące się wysoką klasą energooszczędności. Oznacza to, iż regularne użytkowanie klimatyzacji nie wpłynie na nasze rachunki za prąd bardziej niż korzystanie z innego urządzenia AGD. Coraz częściej klimatyzatory domowe są również wyposażone w moduł Wi-Fi, dzięki któremu możemy zdalnie sterować pracą urządzenia za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W ten sposób utrzymujemy komfort cieplny w pomieszczeniu, jednocześnie oszczędzając energię. Zdalne zarządzanie pracą klimatyzacji to nie jedyny sposób na to, żeby cieszyć się chłodem w pomieszczeniu, jednocześnie nie płacąc wysokich rachunków. Funkcje, takie jak ustawienie oczekiwanej temperatury powietrza w pomieszczeniu czy godziny włączenia lub wyłączenia klimatyzatora oraz wyboru trybu jego pracy dają nam pełną swobodę zarządzania temperaturą w mieszkaniu przy jednoczesnej optymalizacji kosztów pracy klimatyzacji.